2017 SCHEDULE


Showtimes and Locations are fixed, but band performance times may change. Keep checking back for the latest version!

 

 

Thursday — Hale’s Palladium
7:30 pm Banda Vagos
7:45 pm
8:00 pm
8:15 pm Jefferson St. Parade Band
8:30 pm
8:45 pm
9:00 pm Environmental Encroachment
9:15 pm
9:30 pm Hubbub Club
9:45 pm
10:00 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band
10:15 pm
10:30 pm Jinta-la-Mvta
10:45 pm
11:00 pm The Party Band
11:15 pm

 

Friday — Georgetown Takeover (Map)
Artisan Stage Stables Stage All City Stage Overpass Stage
6:00 pm Give Back Brass Band 6:00 pm Rise Up! Action Band 6:00 pm The Hubbub Club 6:00 pm One Love
6:15 pm 6:15 pm 6:15 pm 6:15 pm
6:30 pm Dead Music Capital Band 6:30 pm Neon Brass Party 6:30 pm Filthy FemCorps 6:30 pm The Fighting Instruments of Karma Marching Chamber Orchestra
6:45 pm 6:45 pm 6:45 pm 6:45 pm
7:00 pm Jinta-la-Mvta 7:00 pm Environmental Encroachment 7:00 pm The m9 7:00 pm Samba Ja
7:15 pm 7:15 pm 7:15 pm 7:15 pm
7:30 pm The Party Band 7:30 pm Jefferson St. Parade Band 7:30 pm Guerrilla Fanfare Brass Band 7:30 pm VamoLá!
7:45 pm 7:45 pm 7:45 pm 7:45 pm
8:00 pm Ten Man Bras Band 8:00 pm Artesian Rumble Arkestra 8:00 pm Dead Music Capital Band 8:00 pm Sounders FC Sound Wave
8:15 pm 8:15 pm 8:15 pm 8:15 pm
8:30 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band 8:30 pm The Carnival Band 8:30 pm Jinta-la-Mvta 8:30 pm Seattle Seahawks Blue Thunder
8:45 pm 8:45 pm 8:45 pm 8:45 pm Emerald City Boom
9:00 pm Artesian Rumble Arkestra 9:00 pm The Hubbub Club 9:00 pm Ten Man Brass Band 9:00 pm Chaotic Noise Marching Corps
9:15 pm 9:15 pm 9:15 pm 9:15 pm
9:30 pm Guerrilla Fanfare Brass Band 9:30 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band 9:30 pm Environmental Encroachment 9:30 pm The Party Band
9:45 pm 9:45 pm 9:45 pm 9:45 pm
10:00 pm

 

Saturday — Occidental Square (Map)
All-Band Revue
Noon Samba Ja
12:10 pm VamoLá!
12:18 pm Hough Youth Escola de Samba
12:40 pm Queens of HONK!
12:48 pm LoveBomb Go-Go
12:56 pm Orphan Band
1:15 pm Path with Art Singers + Quiet Choir
1:30 pm Garfield High School Drumline / Blue Thunder DRUM EXHIBITION!
1:50 pm Rise Up! Action Band
1:58 pm The Fighting Instruments of Karma Marching Chamber Orchestra
2:06 pm Artesian Rumble Arkestra
2:14 pm Guerrilla Fanfare Brass Band
2:22 pm Environmental Encroachment
2:30 pm Jinta-la-Mvta
2:38 pm The Carnival Band
2:46 pm Filthy FemCorps
2:52 pm Ten Man Brass Band
3:00 pm The Hubbub Club
3:08 pm The Party Band
3:16 pm Neon Brass Party
3:24 pm Chaotic Noise Marching Corps
3:32 pm The m9
3:40 pm Dead Music Capital Band
3:48 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band
Giant Theater Puppet Brigade
4:00 pm Begin Procession to Waterfront

 

Saturday –Evening at the Waterfront (Map)
Pier 57 Stage Aquarium Stage
4:40 pm 4:40 pm Neon Brass Band
5:00 pm Garfield High School Marching Band 5:00 pm The Hubbub Club
5:20 pm 5:20 pm The Carnival Band
5:30 pm Give Back Brass Band 5:30 pm
5:40 pm 5:40 pm The Fighting Instruments of Karma Marching Chamber Orchestra
6:00 pm Guerrilla Fanfare Brass Band 6:00 pm One Love
6:20 pm 6:20 pm Artesian Rumble Arkestra
6:30 pm The m9 6:30 pm
6:40 pm 6:40 pm Jefferson St. Parade Band
7:00 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band 7:00 pm Jinta-la-Mvta
7:20 pm 7:20 pm The Party Band
7:30 pm Ten Man Brass Band 7:30 pm
7:40 pm 7:40 pm LoveBomb Go-Go
8:00 pm Filthy FemCorps 8:00 pm Environmental Encroachment
8:20 pm 8:20 pm Dead Music Capital Band
8:30 pm TBA 8:30 pm
8:40 pm 8:40 pm Chaotic Noise Marching Corps
9:00 pm

 

Sunday — Columbia City (Map)
Columbia Park Gateway Park Bike Works Super Six
2:00 pm Rise Up! Action Band 2:00 pm The Carnival Band 2:00 pm Second Line Social Aid & Pleasure Society Brass Band 2:00 pm Bainbridge High School Marching Band
2:15 pm Filthy FemCorps 2:15 pm 2:15 pm 2:15 pm
2:30 pm 2:30 pm The Hubbub Club 2:30 pm 2:30 pm Environmental Encroachment
2:45 pm The Party Band 2:45 pm 2:45 pm Jefferson St. Parade Band 2:45 pm
3:00 pm 3:00 pm Artesian Rumble Arkestra 3:00 pm 3:00 pm The m9
3:15 pm 3:15 pm 3:15 pm 3:15 pm
3:30 pm Dead Music Capital Band 3:30 pm 3:30 pm The Fighting Instruments of Karma Marching Chamber Orchestra 3:30 pm
3:45 pm 3:45 pm Ten Man Brass Band 3:45 pm 3:45 pm Guerrilla Fanfare Brass Band
4:00 pm 4:00 pm 4:00 pm The Carnival Band 4:00 pm
4:15 pm Samba Ja 4:15 pm 4:15 pm 4:15 pm
4:30 pm 4:30 pm One Love 4:30 pm Chaotic Noise Marching Corps 4:30 pm Artesian Rumble Arkestra
4:45 pm Guerrilla Fanfare Brass Band 4:45 pm 4:45 pm 4:45 pm
5:00 pm 5:00 pm The Party Band 5:00 pm 5:00 pm Ten Man Brass Band
5:15 pm The Hubbub Club 5:15 pm 5:15 pm Environmental Encroachment 5:15 pm
5:30 pm 5:30 pm The m9 5:30 pm 5:30 pm Neon Brass Party
5:45 pm Orphan Band 5:45 pm 5:45 pm 5:45 pm
6:00 pm